Три фактори однаковою мірою впливають на надійну та безвідмовну роботу металопластикового вікна – правильне, якісне виготовлення, грамотний монтаж та правильне, з урахуванням усіх місцевих особливостей, виконання віконних укосів.
Дерев'яні вікна, що мають дві (тим більше – три) рами по глибині вікна, за своїми тепловими характеристиками допускають виконання "холодних" укосів - з штукатурного розчину або навіть бетонних. Такі вікна через свою значну (150...200 і більше мм) глибини здатні, як правило, далеко перекрити всередину приміщення нульову ізотерму стіни. Це означає, що привіконний простір таких вікон навіть у сильний мороз має температуру, що перевищує точку роси і, відповідно, конденсат на укосах та віконній рамі не випадає.
Інша справа металопластикові вікна. Їхня глибина дуже невелика (60-70 мм). Це набагато зручніше для експлуатації, але накладає ряд обмежень до їх встановлення та, особливо, до виконання укосів.
Віконні укоси навколо металопластикових вікон повинні бути якомога теплішими. Використання штукатурного розчину (без додаткового утеплення) для виготовлення укосів неприпустимо! Укіс і простір під вікном повинні бути утеплені якнайкраще та ефективніше. Укоси необхідно виконувати з гіпсокартону з утепленням пінопластом або пінополістиролом з обов'язковою пароізоляцією. Тут діє просте правило – що більше теплоізоляції, то краще. Мета такого утеплення укосів – відхилити нульову ізотерму стіни якнайдалі у бік вулиці, щоб температура привіконного простору була якомога вищою.
У деяких випадках, при дуже товстих бетонних, керамзитобетонних або з повнотілої цегли (без повітряних кишень) стінах доцільно навіть спеціально відсувати при встановленні металопластикове вікно всередину приміщення (обов'язково утеплюючи при цьому зовнішню ділянку "чверті") - знову-таки потім, щоб нульова ізотерма стіни залишилася зовні, за вікном.
до відновлення укосів
після відновлення укосів
Автор статьи - Позняк Ігор Федорович, директор фірми "Норма-С"
Ще статті